Sieninis kalendorius - Vilniaus 700 metų jubiliejus (lietuvių kalba)

Kaina: 20.00 €

2023 m. Lietuvos laukia istorinis įvykis – Vilniaus 700 metų jubiliejus

2023 m. Lietuvos laukia istorinis įvykis – Vilniaus 700 metų jubiliejus

 

Spalvingas pasiūlymas spalvingos istorijos miesto jubiliejaus proga

Mūsų spalvingo likimo sostinė iškilmingai žengia į 700 METŲ JUBILIEJŲ. Ta proga vieno Vilniaus menininko dirbtuvėje gimsta PAVEIKSLAS „GEDIMINO SAPNAS: VILNIAUS MIESTO ĮKŪRIMO LEGENDA“. Paveikslo autorius, pageidavęs likti inkognito, kol padės paveiksle paskutinį potėpį, – spalvinga meno pasaulio asmenybė, UNESCO dailininkų federacijos narys, papuošęs savo kūriniais privačias kolekcijas daugiau nei tuzine šalių ir sėkmingai eksponavęs savo kūrybą „Sotheby’s“ aukcione. Tik išties dailininkui profesionalui paklūstančio klasicizmo dvasia alsuojantis paveikslas netrukus bus baigtas, tad džiaugiamės galėdami Jums pranešti, kad lygiagrečiai su juo į pasaulį jau skuba ir SIENINIS 2023 METŲ KALENDORIUS SU ŠIO IŠSKIRTINIO MENO KŪRINIO VIRŠELIU!

420 x 510 mm viršelis – iš kokybiško, deramai dažus sugeriančio kartono, todėl jį lengva paversti paveikslu – pakaks tik įsigyti norimus rėmelius. Kalendoriaus turinys – taip pat ne tik 12 baltų lapų su skaičių lentelėmis, kurios padeda nepasiklysti laike. Tai 12 naujojo paveikslo eskizų ir Gediminaičių dinastijos laikų fragmentų, kurie tarsi laiko mašina kiekvieną mėnesį skraidins į šlovingą mūsų tautos praeitį, pasakodami vis naują jos epizodą lietuvių arba anglų kalbomis!

Lengvai transformuojamas į paveikslą, vaizdu ir žodžiu liudijantis šlovingą lietuvių tautos praeitį, šis unikalus autorinis leidinys bus:

  • visiems nuostabus išskirtinės mūsų sostinės ir visos šalies šventės prisiminimas,
  • puiki reprezentacinė dovana Jūsų užsienio svečiams,
  • įkvepiantis kabineto akcentas Jūsų darbuotojams,
  • stilinga tautinė detalė Jūsų namų interjere,
  • naujas, o gal ir Jūsų vaikų žingsnis į didingą Lietuvos istoriją,
  • stimulas pakelta galva pasitikti visus šių sudėtingų laikų iššūkius!

Kuo daugiau planetoje miškų, tuo lengviau kvėpuoti pilna krūtine, todėl planuojame kalendorių leisti iš anksto apskaičiuotu tiražu – užsisakykite savo glėbį egzempliorių JAU DABAR!

 

Perkant 3 vienetus ar daugiau, siuntimas nemokamas.

Projekto „Gedimino sapnas: Vilniaus miesto įkūrimo legenda“ sumanytojas, vadovas ir mecenatas Giedrius Taraškevičius, UAB „Levoriškis“ generalinis direktorius.

 

Tekstas ant kalendoriaus viršelio:

Geležinis miestas iš valdovo sapno Ir sustūgo ant Kreivojo kalno geležinis vilkas. Tokiu galingu balsu, lyg šimtas vilkų būtų staugę. Ir linko ąžuolų viršūnės, žemė drebėjo, pasaulis amo neteko...

Seniai seniai, o gal ir ne taip seniai, prieš septynis šimtus metų, Lietuvos didysis kunigaikštis Gediminas išjojo Šventaragio slėnin Neries ir Vilnios santakoje paskutinio gauruotojo turo – mamutų laikus menančio tauro protėvio su svita medžioti. Nukovęs turą, staiga pamatė, kokioje gražioje vietoje atsidūręs, ir nusprendė čia pernakvoti. Ir buvo pataisyti jam patalai po galingu ąžuolu, ir saugojo jo sapną narsių karių pulkas, prie vėliavos budėjo vėliavnešys, ragą rankoj gniauždamas ženklo laukė trimitininkas...

Kietai įmigo valdovas, o įmigęs sapne išvydo geležinį vilką...

Tas sapnas buvo toks ryškus, kad nusprendė Gediminas vyriausiojo žynio – krivių krivaičio Lizdeikos atsiklausti, kokią gi žinią tuo geležiniu vilku dievai jam atsiuntę.

„O, mūsų didis valdove, – tarė jam Lizdeika. – Dievai tau siunčia žinią, kad turi čia pastatyti tvirtą kaip geležis miestą, kurio niekas negalės įveikti, jis atlaikys visus likimo smūgius, ir garsas apie jo jėgą bei didybę sklis per visą pasaulį.“

Paklausęs Gediminas krivio krivaičio, tą pačią dieną sukvietęs meistrus, žmonių minias ir pradėjęs miesto Vilniaus statybą, o kai mūrai iškilę, paskelbęs jį visų savo žemių sostine.

Ir sklinda nuo tol jau septynis šimtus metų garsas apie Geležinio vilko miestą po visą pasaulį... Ir plaukia čionai žmonės mokslo šviesos pasisemti, prie istorijos prisiliesti. Lietuvių tautos didybės pajusti. Jos atminimą iki šiol miesto Katedroje saugo pagoniškas aukuras.

Panašios prekės

Vienspalviai (dark chaki) marškinėliai suaugusiems "Imperial" apvalia apykakle
25,00 €
Vienspalviai marškinėliai suaugusiems "Imperial" apvalia apykakle
25.00 €
Vienspalviai (kelly žalia) marškinėliai suaugusiems "Imperial" apvalia apykakle
25,00 €
Vienspalviai marškinėliai suaugusiems "Imperial" apvalia apykakle
25,00 €